Płatność na miarę dzisiejszych czasów

Płatność

Każdy z nas dokonuje jakiejś płatności niemal codziennie. Jedni wolą robić to mobilnie, inni używają kart płatniczych. Coraz bardziej popularny jest jednak pierwszy z wymienionych sposobów.

Przewaga płatności mobilnych

Coraz częściej możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że płatności mobilne są dużo lepsze niż płatność kartą. Karta zajmuje dodatkowe miejsce w portfelu, przy każdej płatności trzeba szukać jej w portfelu, często również martwimy się o to, czy jest bezpieczna. W przypadku zgubienia karty, które zauważymy zbyt późno możemy być bardzo stratni. Trzeba również pamiętać o tym, że karta ma swój termin ważności. Dlatego właśnie decydujemy się na płatności mobilne. Teraz nasz portfel może znaleźć się w telefonie. To bardzo wygodny i bezpieczny sposób dokonywania płatności. Nawet, jeśli zgubimy telefon, jego zabezpieczenia opóźnią czas, w którym osoba niepowołana może wykorzystać kartę. W tym czasie spokojnie zdążymy ją zablokować. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu nasze pieniądze są bezpieczne, a my czujemy się bardziej komfortowo.
Płatność kartą nie wymaga specjalnych umiejętności, które są trudne do nabycia. Zazwyczaj odbywa się to za pomocą aplikacji, którą należy zainstalować w telefonie. Można również korzystać z tej funkcji poprzez wykorzystanie NFC – czyli Near Field Communication. Te opcje umożliwiają płatność zbliżeniową telefonem, podobnie jak odbywa się to przy użyciu karty płatniczej.

Podsumowanie

Papierowy pieniądz przechodzi powoli do przeszłości. Podobnie dzieje się z plastikowymi kartami płatniczymi, które tylko zajmują miejsce w portfelu. Płatności mobilne są wygodne, proste w obsłudze i dają większe poczucie bezpieczeństwa. Dlatego właśnie tak widoczna jest przewaga płatności mobilnych nad kartami płatniczymi. Portfel w telefonie to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Jeśli więc chcesz, aby twoje finanse były bezpieczne – wypróbuj takie rozwiązanie. Pamiętaj jednak aby zadbać o odpowiednie zabezpieczenie telefonu. Przyda się opcja odblokowania na odcisk palca, a dodatkowo sześciocyfrowy kod blokady telefonu.

Author: prokat.pl