Zdrowe odżywianie wpływa na stan naszego organizmu

Nasze społeczeństwo coraz bardziej zdaje sobie sprawę jak istotne jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Wpływa on nie tylko na nasze lepsze samopoczucie, ale jest działaniem profilaktycznym dla wielu schorzeń i chorób. Ważną kwestią jest wpajanie od najmłodszych lat naszym dzieciom tych nawyków, aby z czasem stały się dla nich normą dnia powszedniego.

 

Jeżeli chcemy o siebie zadbać, swoje zdrowie oraz zdrowie całej naszej rodziny to powinniśmy zacząć od naszych nawyków żywieniowych. Niestety szybki tryb życia jaki prowadzimy często skłania nas do korzystania z szybkich i gotowych rozwiązań, które nie są dla naszego organizmu najkorzystniejsze. Gotowanie wcale nie musi być czasochłonne. Zwykle zajmuje dużo mniej czasu niż nam się wydaje. Niektóre proste, a zarazem zdrowe dania można przygotować w paręnaście minut. Warto więc wygospodarować ten czas, aby wyczarować w kuchni smaczny i zdrowy posiłek.

WIEM CO JEM

Największą zaletą samodzielnie przygotowanych dań jest to, że wiemy co tak naprawdę zawierają, znamy cały ich skład. Wiemy, że nie zawierają konserwantów, sztucznych zagęszczaczy, chemicznych dodatków, regulatorów smaku. Po prostu mamy posiłek bez zbędnej chemii.

WPŁYW NA ORGANIZM

Zdrowym odżywianiem wspomagamy nasz organizm od środka. Żadne, nawet najlepsze suplementy nie zastępują nam pełnowartościowych posiłków, są jedynie ich uzupełnieniem. Oto jaki wpływ na nasz organizm ma zdrowa dieta:
– zapewnia dobrą sprawność umysłową i emocjonalną
– wpływa na kondycję organizmu
– pozwala utrzymać prawidłową masę ciała
– zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób
– wzmacnia odporność naszego organizmu
– w znacznym stopniu przyczynia się do wydłużenia długości naszego życia
– wpływa korzystnie na wygląd naszej skóry, włosów i paznokci

 

Odżywianie powinno być również racjonalne, czyli ma pokrywać zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu. Dlatego tak ważne są kalorie, a to ile ich dziennie potrzebujemy w diecie naszemu organizmowi zależne jest od m.in.: płci, wieku, trybu życia, czy aktywności fizycznej.
Zawsze w ustaleniu diety, która będzie najbardziej odpowiednia dla nas pomoże nam dietetyk. Warto skorzystać z rad specjalisty, który podpowie nam jak komponować nasze posiłki, na jakie składniki odżywcze zwracać uwagę, a także podsunie nam gotowy plan żywieniowy ze szczegółową rozpiską na cały dzień.
Zdrowe odżywianie z czasem wejdzie nam w nawyk. Wspólne rodzinne gotowanie to także fajna alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Przy wspólnym przygotowaniu zdrowych i pysznych dań można się świetnie bawić.

 

Author: prokat.pl