Jak dopasować lampy sufitowe do aranżacji?

Żadna aranżacja nie ma prawa wyglądać dobrze, jeśli nie będzie dobrze oświetlona. Dobre dobranie lamp pozwala na stworzenie odpowiedniego klimatu, oddanie charakteru wnętrza oraz wyeksponowanie tego, na czym najbardziej nam zależy. Oświetlenie, oprócz funkcji ozdobnej musi również pełnić funkcję praktyczną, dlatego jego dobór to nie lada wyzwanie. Sprawdź, jakie oświetlenie odgrywa kluczową rolę, jak można je dobrać i czym należy kierować się przy jego wyborze.

To zdecydowanie lampy sufitowe odgrywają najważniejszą rolę w każdym pomieszczeniu. Ich wybór powinien być przede wszystkim uzależniony od jego wielkości oraz od tego, czy to jedyne źródło światła, czy jest też czymś wspomagane. Sprawdź jakie żyrandole pasują do danej aranżacji i na co zwrócić uwagę, aby nie popełnić wnętrzarskiego faux pas.

Lampy sufitowe w różnych stylach – jak dobrać je do aranżacji?

Styl skandynawski. W stylu skandynawskim nasze pole do popisu jest dość ograniczone. Żyrandol powinien być przede wszystkim funkcjonalny i dawać dużą ilość światła. Tutaj licz się przede wszystkim prostota oraz jego praktyczność. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się tutaj proste wiszące lampy oraz przysufitowe plafony. Styl skandynawski nie wymaga od nas wydawania dużej ilości pieniędzy na wyszukany żyrandol.

Styl industrialny. Tutaj, w odróżnieniu do poprzednika istnieje bardzo szerokie pole do popisu. Stare lampy przypominające reflektory ze starej hali produkcyjnej są zawsze mile widziane. Dodatkowo, ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się proste, druciane lampy w czarnym kolorze.

Styl glamour. Komu na myśl jako pierwsze nie przychodzą kryształowe, duże żyrandole? Skojarzenie jest jak najbardziej trafne, a do tego takie lampy prezentują się nad wyraz efektownie.

Styl retro. W tym stylu również można pozwolić sobie na odrobinę fantazji. Duże, zwisające lampy sufitowe, żarówki przypominające świeczki i liczne zdobienia – to wszystko idealnie wpisuje się w charakterystykę stylu retro.

Author: prokat.pl