Pływać każdy może

Według przeprowadzanych badań aktywny tryb życia prowadzi coraz więcej osób w naszym społeczeństwie. Wzrost ten dotyczy różnych grup wiekowych. Świadczy to o coraz większej świadomości naszego społeczeństwa jak ważny jest ruch dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Aż miło popatrzeć jak w parku coraz więcej osób korzysta z siłowni na świeżym powietrzu, spaceruje z kijkami, biega lub chodzi na różnego rodzaju treningi. Coraz więcej z nas nie tylko uważa, że sport to zdrowie, ale również praktykuje to stwierdzenie w życiu codziennym.

PŁYWAĆ KAŻDY MOŻE

Wiele osób regularnie uczęszcza na basen. Pływanie jest jednym ze sportów, który można uprawiać przez całe życie nie zależnie od wieku. Pozwala ono zachować nasze ciało w bardzo dobrej kondycji, wzmacnia nasza wytrzymałość, po przebytych urazach bądź operacjach może pomóc szybciej wrócić do pełni sprawności fizycznej. Regularne uprawianie tego sportu przyczynia się także do:
– poprawy odporności
– zwiększenia wydolności organizmu
– wymodelowania sylwetki
– opóźnia oznaki starzenia się
– pomaga utrzymać prawidłową masę ciała
– wspomaga leczenie wielu chorób układu nerwowego

WIEK NIE MA TU ZNACZENIA

Pływać może każdy. Na basen prowadzone są zajęcia odpowiednie dla każdej grupy wiekowej. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wiele obiektów prowadzi zajęcia dla niemowląt. Odbywają się one w basenie, w którym temperatura wody wynosi od 32- 34 stopni Celsjusza. Badania potwierdził, że dzieci uczęszczające na takie zajęcia szybciej rozwijają się ruchowo oraz są znacznie odporniejsze na różnego rodzaju infekcje. To też fajna forma dla rodziców i ich maluchów na spędzanie aktywnie wolnego czasu.
Regularne treningi zalecane są dla dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży. Nie tylko przyczynią się do lepszej kondycji całego organizmu, utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, ale wyrobią też nawyk systematyczności oraz zdyscyplinują. Bardzo często kiedy w młodym wieku zaczniemy przygodę z pływaniem to trwa ona przez całe życie.
Na basenie prowadzone są także zajęcia dla seniorów. Różnego rodzaju ćwiczenia w wodzie oraz aerobik wodny. Mają one na celu wzmocnienie mięśni, lepsze dotlenienie organizmu, utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz poprawa sprawności fizycznej. Taki wodny aerobik to idealna propozycja także dla osób lubiących wodę, ale nie umiejących pływać.
Pływanie to także świetna rehabilitacja. Dotyczy to nie tylko osób po urazach czy operacjach, ale również po udarach mózgu, wylewach. Jest to świetna forma aktywności fizycznej również dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wiele terapii i zajęć rehabilitacyjnych dla takich osób odbywa się właśnie na basenie.

 

Author: prokat.pl