Które waluty najczęściej wymienia się w kantorach?

Kantory to miejsce zakupu walut obcych. Najczęściej nabywane są one przed podróżą w celach prywatnych lub służbowych. Jeśli wybierasz się do kraju, na którego terenie używa się określonej waluty, musisz zaopatrzyć się w wystarczającą ilość gotówki. Zwykle najbardziej opłaca się zrobić to w kantorze, który ma lepszy kurs od punktów wymiany walut znajdujących się na lotnisku i miejscu docelowym. Zobacz, które waluty wymieniane są częściej niż inne!

Waluta krajów Unii Europejskiej – EURO

Z uwagi na to, że Polska nie jest obecnie w strefie EURO, waluta ta jest jedną z częściej wybieranych w kantorach. Podróże odbywane do krajów UE są standardowymi wyjazdami służbowymi i prywatnymi. Dzieje się tak, ponieważ wiele dużych i małych firm ma siedziby lub oddziały w państwach należących do Unii Europejskiej. Ludzie podróżują także po to, by odwiedzić swoich bliskich przebywających za granicą. Dlatego EURO (EUR) znajduje się w czołówce najczęściej wymienianych walut w polskich punktach wymiany walut. Przykładem może być kantor Alex w Warszawie, który oferuje swoim klientom szybki i sprawny przebieg transakcji. Obecny kurs EURO można sprawdzić na stronie internetowej kantoru.

Waluty krajów europejskich spoza UE i USA

Znajdujące się w Europie kraje nienależące do Unii Europejskiej często są miejscem, do którego podróżują Polacy. W tych państwach nie obowiązuje EURO, w związku z tym należy zaopatrzyć się w walutę obowiązującą w tych krajach, czyli frank szwajcarski (CHF) lub funt brytyjski (GBP). Ich kursy podlegają wahaniom, w związku z czym warto wybrać odpowiedni moment zakupu. Na stronach niektórych kantorów można na bieżąco sprawdzić aktualny kurs walut, dzięki czemu masz szansę wybrać najkorzystniejszą opcję. Kolejną często wybieraną walutą jest dolar amerykański (USD), który warto mieć ze sobą podczas podróży do USA. W przypadku większych zamówień ceny można negocjować. W niektórych punktach wymiany walut możliwe jest także skorzystanie z cen hurtowych. Wyjazd za granicę wymaga odpowiednich przygotowań. Z wyprzedzeniem skontaktuj się z godnym zaufania kantorem, by nabyć odpowiednią ilość gotówki po korzystnym kursie. Największym zainteresowaniem cieszą się takie waluty jak EURO, dolar amerykański, frank szwajcarski i funt brytyjski.

Author: prokat.pl