Odzież sportowa ważna rzecz

Sport to istotny element życia każdego człowieka. Pomaga zachować nie tylko sprawność fizyczną, ale regularne uprawiania sportu to także skuteczna profilaktyka przed wieloma chorobami. Ponadto przyczynia się do wykształtowania w nas pozytywnych cech charakteru jak samodyscyplina ( regularne treningi), walkę do samego końca (nie można poddawać się na początku i zrażać się niepowodzeniami). Uczy nas, że aby osiągnąć zamierzony cel, to oprócz indywidualnych predyspozycji musimy dużo trenować i dawać z siebie wszystko.

Sport jest dla każdego, nie ma tu znaczenia wiek, kolor skóry, płeć czy poglądy. Ma on mnóstwo dyscyplin, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Poczynając od noworodka ( zajęcia na basenie) po osoby w kwiecie wieku ( nording walking). Regularne zajęcia ruchowe ważne są także dla prawidłowego rozwoju naszego organizmu, dlatego już od przedszkola organizowane są dla dzieci zajęcia sportowe, które swoją kontynuację mają w szkole ( wychowanie fizyczne).

ODPOWIEDNI UBIÓR

Każda dyscyplina sportu wymaga od nas odpowiedniego ubioru. Zakładanie odzieży sportowej podczas aktywności fizycznej jest bardzo ważne. Każdy z nas w swojej szafie powinien taką odzież posiadać, gdyż jest ona przydatna nie tylko podczas regularnego uprawiania sportu, ale także podczas spaceru czy lekkich ćwiczeń. Do najważniejszych funkcji ubrań sportowych należą:
– brak krępowania ruchów podczas aktywności fizycznej
– zabezpieczenie naszego ciała podczas uprawiania sportu ( niektóre dyscypliny mają specjalne stroje ochronne np. szermierka, baseball)
– zapewnienie właściwej termoregulacji

ĆWICZ Z GŁOWĄ

Nie ma znaczenia czy wybieramy się na zwykłą przejażdżkę rowerem, bieganie, siłownię, w góry lub na żagle powinniśmy mieć odpowiedni sportowy strój. W niektórych obiektach sportowych takich jak np. hale sportowe lub siłownia bez założenia sportowego ubrania nie zostaniemy wpuszczeni. To jak ważny jest odpowiedni strój mamy wpajane już od najmłodszych lat podczas zajęć z wychowania fizycznego, gdzie zapomnienie stroju nie upoważnia nas do uczestniczenia aktywnego w zajęcia. Poza tym zwykły sportowy dres jest tak wygodny iż nie raz chodzimy w nim po domu.
Jeżeli chcemy zacząć swoją przygodę ze sportem to zróbmy to z głową. Kupienie stroju sportowego nie wystarczy, aby na pierwszy przebiec lub przejechać rowerem 10 km. Każda aktywność fizyczna musi odbywać się z głową. Jeżeli wcześniej nie ćwiczyliśmy to nasze mięśnie są zastane. Najpierw zacznijmy od prostych ćwiczeń, dobrego rozciągnięcia się i małego dystansu. Następnie dopiero zwiększajmy dystans, aby na pierwszy raz nie przesilić naszych mięśni i organizmu, bo może to skutkować nawet kontuzją. Bądźmy rozważni i mierzmy nasze siły na zamiary.

 

Author: prokat.pl