Co kryje kobieca szafa

W dzisiejszych czasach bardzo dużą wagę przywiązujemy do naszego wyglądu zewnętrznego. Zadbane włosy, idealny makijaż, manicure, pedicure i oczywiście odpowiedni strój. Mimo, że nasza szafa pęka w szwach ( zwłaszcza kobiet) to i tak narzekamy, że nie mamy co na siebie włożyć. Idąc na zakupy kupujemy wiele ubrań, które zakładamy parę razy, często zdarza się, że nawet wcale i odkładamy na dno szafy.

 

Czemu tak się dzieje? Otóż podczas zakupów ulegamy tym czynnikom, które przemawiają za kupnem danego ubrania np.: promocyjna cena, dobrze leży, wezmę może się przydać. To właśnie podstawowy błąd. Kupując daną rzecz musimy dobrze się w niej czuć, ma być w naszym stylu, pasować do nas i naszego sposobu ubierania się.

 

Są oczywiście takie tzw. must have, które powinny znajdować się w szafie każdej kobiety to np:
• Mała czarna – jest to klasyk bez którego ani rusz. Będzie idealna na każdą okazję ( imprezę, przyjęcie kameralne, spotkanie z przyjaciółmi, imieniny babci czy nawet randkę). Wystarczy odpowiednio do okazji dobrać dodatki i gotowe.
• Biała bluzka – to także klasyk, można stworzyć z nią naprawdę ciekawe stylizacje w różnych stylach i na różne okazje
• Marynarka- świetnie sprawdzi się nie tylko na eleganckie wyjście, ale także na co dzień. Świetnie wygląda z jeansami i t- shirtem.
• Jeansy- warto mieć ich kilka par. Możemy tworzyć z nimi setki stylizacji na przeróżne okazje. Ważne, żeby dobrać odpowiedni fason do naszej sylwetki.
• Ramoneska- świetne okrycie wierzchnie, które jest uniwersalne, czyli pasuje do wszystkiego.
• Kardigan- nie tylko otuli nas w zimowe dni, ale wiosna bądź jesienią posłuży za okrycie wierzchnie.
Odzież sportową- sport pomaga nam zachować nie tylko sprawność fizyczną, zdrową sylwetkę, ale również zapobiega powstawaniu wielu chorób. Warto w szafie mieć chociażby dres, który świetnie sprawdzi się także jako wygodne ubranie po domu.

 

To tylko pewniaki, które powinny się znaleźć w naszej szafie. To jakich ubrań mamy więcej ( eleganckie, sportowe, uniwersalne) zależy od tego w jakim stylu się dobrze czujemy oraz jaką pracę wykonujemy na co dzień. Są zakłady pracy, które narzucają odgórnie pracownikom garderobę – to tzw. dress code. Wybierając się na zakupy nie kupujmy pod wpływem impulsu. Warto się dwa razy zastanowić czy na pewno będziemy w tym chodzić. Raz na rok warto też zrobić przegląd wszystkich naszych ubrań. Może okazać się, że niektóre są nie używane przez nas bo zapomnieliśmy o nich. Na pewno będą też rzeczy to odłożenia, w których już nie chodzimy i nie będziemy, a tylko zabierają nam miejsce w szafie.

 

Author: prokat.pl