Skuteczna praca zdalna

Praca czy nauka zdalna są obecnie koniecznością dla milionów ludzi na całym świecie. Zastąpiliśmy bezpośrednie kontakty i wychodzenie codziennie rano interakcją z laptopem, wideokonferencjami czy życiem wirtualnym. Wiele osób może czuć się przerażonych taką sytuacją twierdząc, że nie jest to normalne. Ponadto są osoby, które nie czują się dobrze pracując wyłącznie na komputerze lub smartfonie. W jaki sposób podołać temu wyzwaniu? Odpowiedzią może być korzystanie z aplikacji dedykowanych właśnie pracy zdalnej. Tego typu aplikacje spotkamy w Internecie, możemy je też ściągnąć ze sklepu Google Play. Są to bezpieczne i funkcjonalne narzędzia, dzięki którym codzienne obowiązki będą łatwiejsze do wykonania. Jedną z najpopularniejszych tego typu aplikacji jest Microsoft Teams – narzędzie to było wykorzystywane już od dłuższego czasu do organizowania zebrań i konferencji w formie wideoczatu. Ma to niebagatelne znaczenie gdy użytkownicy są od siebie oddaleni i nie mogą przyjechać w określone miejsce. Aplikacja ta znalazła zastosowanie także w przypadku wielu innych osób. Praca w Microsoft Teams jest bardzo prosta, o czym przekonało się wielu pracowników, również osoby wcześniej będące przeciwnikami zdalnej formy zatrudnienia.

Do pracy i do nauki

Aplikacja Microsoft Teams jako część zestawu Office 365 jest dobrze znana wielu pracownikom szczególnie biurowym, administracyjnym czy korporacyjnym. W czasie pandemii zyskała jednak rzesze nowych użytkowników. Co ważne, aplikacja ta służy nie tylko do organizowania zebrań czy konferencji ale również umożliwia przeprowadzenie zdalnej lekcji, ćwiczeń czy wykładów na studiach ale też zwyczajnych spotkań. W zeszłym roku tego typu narzędzie było wykorzystywane również do organizacji spotkań przedświątecznych, na których pracownicy lub uczniowie mogli złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia. Aplikacja ta umożliwia zatem również przeprowadzenie klasycznego spotkania w nowoczesnej formie.

Dla początkujących

Korzystanie z każdej aplikacji może być trudne szczególnie gdy uczymy się czegoś nowego. Warto jednak poświęcić chwilę i zapoznać się ze wszystkimi funkcjonalnościami aby późniejsza praca na teamsach była dla nas przyjemnością. Aby korzystać z aplikacji musimy dysponować kontem Microsoft lub mieć konto służbowe/szkolne. Po zalogowaniu będziemy mogli w pełni używać narzędzia jakim jest Microsoft Teams.
Aplikacja umożliwia organizowanie i planowanie spotkań – będziemy mogli wówczas zaprosić odpowiednie osoby zaś jeżeli spotkanie zorganizujemy na czacie z grupą użytkowników, wówczas zostaną oni automatycznie zaproszeni.
W Teamsach możemy także nawiązać połączenie audio lub wideo a także prowadzić klasyczny czat. To oczywiście nie koniec – innym przydatnym rozwiązaniem będzie udostępnianie plików: możemy wybrać plik z OneDrive lub z pamięci komputera. Inni użytkownicy będą mogli zapoznać się z treścią pliku lub go edytować (pracować na nim). Aplikacja zawiera również prostą w obsłudze wyszukiwarkę oraz możliwość śledzenia aktywności na naszym kanale. Rozbudowany dział pomocy technicznej dostarczy nam natomiast odpowiedzi na wszystkie pytania.

 

Author: prokat.pl