Czy warto jest zostać komornikiem sądowym?

Wiele osób wie, na czym polega, praca komornika sądowego i wie, ile on zarabia, i jakie ma koszty utrzymania całej kancelarii. Jednak wiele osób chce wiedzieć i nie wiem, czy warto nim zostać. W tym artykule odpowiemy na takowe pytanie, czy warto zostać komornikiem? Poznasz odpowiedź na intrygujące pytanie.

Czy początkujące kancelarie mają trudniej w pozyskiwaniu klientów? Czy też opłaca się być takowym komornikiem? Poznaj te informacje.

Mnóstwo osób musi podjąć decyzję samodzielnie, ponieważ takowy komornik sądowy musi wyróżniać się niektórymi cechami a też liczyć się ze stałymi kosztami. Jednak też musi liczyć się, że jego pensja, jak i cały zarobek dla kancelarii jest ruchomy. Długi okres obserwuje osobiście takowy rynek komorniczy. Wiem, więc, że od roku 2019 wzrosła liczba osób, które są zainteresowane tym zawodem aż o 20%. Wiele z nas może jeszcze pamiętać, a niektórzy tylko mogli słyszeć, iż 20 lat temu pracowało na całe miasto tylko 8-10 komorników. Dziś takowa liczba na dany rok 2022 wynosi od 35 do 40 komorników. Żadna z takowych kancelarii od 20 lat nie została zamknięta. Jak widać, takowy rynek kwitnie, a zleceń przybywa coraz to więcej.

Tak naprawdę najtrudniej mają ci, którzy dopiero otworzyli daną kancelarię osobiście. Nie są, to dość znane kancelarie a prawo zabrania, komornikom reklamowania swoich usług. Co stanowi bardzo duży problem i fakt, że takowe sprawy nie są im często przyznawane przez sąd. Pamiętaj, że sąd nie decyduje jaki to komornik ma poprowadzić takową sprawę a wierzyciel. W związku z tą całą sytuacją bardzo często trafia się tak, że wiele to wierzycieli idzie do prosperującej już dłuższy czas kancelarii, która uchodzi za skuteczną. Wówczas nie zlecają to nowym firmom takowych usług. Przez to wszystko jest dość ciężko wejść na rynek, ale jak to się mówi, każdy ma, swoje wzloty i upadki. Dlatego, też każdy musi podjąć indywidualną decyzję czy chce zostać komornikiem sądowym, czy też i nie. Czy woli pracować na swój koszt, czy jednak woli pracę dla kogoś na podstawie umowy o pracę.

Author: prokat.pl