Czym są Gazele Biznesu?

Nagrody i rankingi w biznesie są ważną formą uznania pozycji firmy na runku i świadectwem ich wysokich kompetencji. Umacniają rangę firmy, co przekłada się na ich sukces biznesowy. Jednym z bardziej prestiżowych wyróżnień jest ranking Gazele Biznesu. Przeczytaj i dowiedz się, czym się wyróżnia i jakie kryteria spełniać muszą laureaci.

Idea rankingu Gazele Biznesu

Gazele Biznesu to organizowany przez „Puls Biznesu” rankingi najszybciej rozwijających się małych i średnich firmy w Polsce. Pierwsza edycja miała miejsce w 2000 roku. Od tego czasu ranking stał się prestiżowym wyróżnieniem, które nobilituje i umacnia firmę na ryku. Obecność w rankingu świadczy o dynamicznym rozwoju przedsiębiorstwa, a także wysokich standardach etycznych stosowanych w biznesie. Nazwa rankingu kojarzy się z afrykańskimi zwierzętami, które dzięki niezwykłym cechom doskonale radzą sobie w świecie pełnym zagrożeń. Gazele Biznesu to otwarty i bezpłatny ranking dla każdej firmy, spełniającej kryteria.

Jakie firmy zostają laureatami Gazeli Biznesu?

Do rankingu kwalifikują się firmy, które mieszczą się w przyjętej przez UE definicji małych i średnich przedsiębiorstw. Szansę na zdobycie Gazeli Biznesu mają firmy, które osiągnęły znaczący wzrost w zakresie przychodów, zatrudnienia lub obu tych wielkości. Są identyfikowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i uznawane za najszybciej rozwijające się firmy w Polsce. Jedną z nich jest coroczny laureat Gazeli Biznesu dystrybutor folii i opakowań Centropack. Ta łódzka firma może pochwalić się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Zapewnia też wysokiej jakości serwis oparty na normach ISO i doskonale rozumie potrzeby klientów.

Korzyści z rankingu Gazela Biznesu dla gospodarki

Laureaci, tak jak firma Centropack – dystrybutor folii termokurczliwej, maszyn do pakowania, taśm spinających itp., odgrywają ważną rolę w polskiej gospodarce. Tworzą miejsca pracy, stymulują konkurencję i innowacyjność oraz przyczyniają się do wzrostu gospodarczego. Zmniejszają dysproporcje między regionami, tworząc możliwości korzystania z ich sukcesu przez mieszkańców regionów słabiej rozwiniętych. Pomagają w przyciągnięciu inwestycji zagranicznych i pobudzają przedsiębiorczość. Gazele Biznesu stwarzają też możliwość przekształcenia firmy się w większe przedsiębiorstwo.

Author: prokat.pl