Na jakim etapie budowy montować okna?

Montaż okien najlepiej prowadzić na takim etapie budowy domu, gdy mury są już osuszone. Okna z montażem, najlepiej montować, kiedy temperatura jest dodatnia, chociaż montaż zimą jest możliwy. Pod warunkiem, iż pianki montażowe nadają się do pracy w ujemnych temperaturach. Montaż okien oraz drzwi zewnętrznych, to kamień milowy budowy. Dzięki temu możemy zakończyć dom w stanie surowym oraz wykonywać prace wykończeniowe. Nim to się stanie, mury powinny być koniecznie osuszone, ponieważ umieszczenie okien utrudnia swobodną wymianę powietrza oraz powoduje wolniejsze schnięcie.

Budowa domu – kiedy najlepiej wstawiać nowe okna do stanu surowego?

Kiedy montować okna Kraków https://novobudowa.pl/  w domu, by służyły na lata? Okna montujemy na etapie stanu surowego otwartego, natomiast zatem po postawieniu ścian oraz po pokryciu budynku dachem. Zarówno okna PCV, aluminiowe, jak również (przede wszystkim) drewniane, najlepiej montować przed wykonaniem tynków wewnętrznych i wylewek betonowych. Okna drewniane są szczególnie narażone na zniekształcenie na skutek wilgotności. Więc przed ich montażem, mury powinny być oczywiście osuszone.

Odpowiedni czas ciepłego montażu okien https://novobudowa.pl/okna/montaz/

Najdoskonalszym momentem na to, by zamontować okna w Krakowie, jest czas, kiedy wszelkie prace mokre są już skończone, oraz obiekt jest przesuszony, jednak kiedy nie ma jeszcze fasady. To wielki krok do przodu w budowie, bowiem bezproblemowo można zakończyć dom w stanie surowym oraz dalej wykonywać działalności wykończeniowe. Nie należy zapominać, by obiekt był w jak największym stopniu osuszony. W innym razie wilgotność mogłaby zniszczyć okna, drzwi czy pozostałe elementy znajdujące się w stanie surowym. Jesienią oraz zimą wielu wytwórców oferuje dużych upustów na zakup okien. Należałoby się zastanowić, czy nie skorzystać z takiej propozycji. Nim natomiast skusimy się na rabat, doskonale jest zestawić ceny zestawu niezbędnych okien. Może się wykazać, iż obniżki dotyczą tylko paru modeli okien o tradycyjnych rozmiarach oraz łączne wydatki mogą być o 10-30% większe. Gdy nie musimy montować okien od razu, możemy je kupić po atrakcyjnej cenie późną jesienią czy zimą, jednak odebrać oraz zamówić ich montaż w późniejszym czasie.

Okna zgodne z funkcją pomieszczenia

Na wstępie należałoby ustalić rozkład wnętrz w domu, tak by skutecznie zastosować naturalne światło wpadające do pomieszczenia. Dobrze jest przy tymże kierować się stronami świata, ponieważ każda spośród nich różni się ilością światła oraz zwiększeniem promieni słonecznych. W większości projektów sypialnia umieszczana jest od wschodu. Dzięki temu łagodne, poranne promienie słoneczne delikatnie nas pobudzą oraz dadzą energii na cały dzień. Gdy okna w naszej sypialni idą na ogród, możemy pokusić się o wykorzystanie wielkich przeszkleń.

Ważna właściwa wentylacja

Podczas prac wykończeniowych rola okien oraz drzwi jest duża. Zabezpieczają one przed zimnem, wiatrem lub wilgotnością z zewnątrz, gwarantując właściwe warunki do wysychania tynków oraz klejów. Obecnie wytwarzane okna oraz drzwi umożliwiają dobrą mikrowentylację. Wielokrotnie umieszcza się także na nich nawiewniki, by dochodziło do ciągłej cyrkulacji powietrza.

Author: prokat.pl