Jakie kredyt wybrać przy zakupie samochodu

W obecnych czasach posiadanie samochodu wykracza daleko poza strefę zachcianek, z każdym kolejnym rokiem staje się wręcz potrzebą. Ludzie, którzy chcą szybko i niezależnie przemieszczać się z miejsca na miejsce często stają przed decyzją, jakie auto nabyć. Ponieważ ceny samochodów używanych są znacznie niższe niż tych pochodzących z salonu lub oficjalnego dilera, wielu decyduje się na takie rozwiązanie. Niestety, nabycie pojazdu, który ma już najlepsze lata za sobą i jest – powiedzmy sobie szczerze – stary, niesie za sobą ryzyko częstych napraw i dodatkowego wkładu finansowego. Czy jest jakieś rozwiązanie?

Decyzja o kredycie

Złotym środkiem może okazać się odszukanie oferty banku, który skłonny jest pożyczyć nam pieniądze na zakup wymarzonego samochodu. To nie jest zbyt trudne. Obecnie wielu pośredników oferuje tani kredyt gotówkowy. Wystarczy tylko cierpliwie i dobrze poszukać. Co wziąć pod uwagę, wybierając ofertę? Rozsądek podpowiada dobrze obliczyć koszty. Nikt nie chciałby zobowiązać się do spłaty rat, które nie jest w stanie udźwignąć jego budżet. Należy więc kierować się rozwagą. Jak powiada pewne przysłowie, „mierz dwa razy, tnij raz”. Zdecydowanie sprawdza się ono przy podpisywaniu umów z bankiem. Na co szczególnie zwrócić uwagę, czytając regulamin i koszt kredytu? Oprócz wysokości miesięcznego zobowiązania, ważne tez jest uwzględnienie ryzyka zmiany stóp procentowych. Instytucje finansowe praktycznie zawsze pożyczają pieniądze w oparci o zmienne oprocentowanie. W czasie czytanie umowy, warto poświecić czas na zapoznanie się z potencjalnym ryzykiem. Innym, równie ważnym punktem, jest informacja o tym, w jaki sposób będziemy mogli zbyć auto, przed zakończeniem okresu kredytu. Tani kredyt gotówkowy może być rozłożony na wiele rat, ale przecież możemy z biegiem czasu zmienić zdanie i zdecydować się odsprzedać pojazd. Co wtedy? Przeczytajmy wszystkie warunki i koszt kredytu, nawet te pisane tak zwanym małym druczkiem.

Nagroda warta wysiłku

Być może po przeczytaniu artykułu do tego miejsca, wydaje się tobie, że znalezienie kredytu gotówkowego, który jest niedrogi, graniczy z cudem. To prawda, że trzeba cierpliwe szukać właściwych ofert. Nieraz należy na to poświęcić wiele czasu, ale odwagi! To wysiłek, który będzie dobrze nagrodzony. Możliwość jazdy własnym, wymarzonym, prawie nowym samochodem oraz komfort psychiczny wynikający z niewielu odsetek od zobowiązania. Czego chcieć więcej? A zatem myszki w dłoń, klawiatury pod pachę i… biegniemy szukać najlepszej oferty.

 

Author: prokat.pl