Nasze prywatne SPA

Podczas urządzania domu nie ważne czy po raz pierwszy czy po generalnym remoncie przykładamy wagę nawet do najmniejszych detali. Chcemy, aby nasz dom czy mieszkanie było wyjątkowe. By zaraz po przekroczeniu jego progu otulało nas jego ciepło, a gustowne wnętrze, aż zachęcało, żeby do niego wracać. Pomieszczenie, któremu podczas aranżacji musimy poświęcić sporo naszej uwagi jest …łazienka. Zazwyczaj skupiamy się na kuchni, sypialni lub salonie zapominając o niej. A to przecież nasz azyl po ciężkim dniu – nasze prywatne domowe SPA.

MODNIE I WYGODNIE

Ważne jest, aby łazienka nie tylko wizualnie była dopięta na tzw. ostatni guzik, ale by jednocześnie była funkcjonalna. Musimy ją tak zaplanować, aby na wszystko starczyło nam miejsca ( w przypadku małej łazienki), chyba że mamy do dyspozycji dużą powierzchnię to problem z głowy.
W pomieszczeniu nie może zabraknąć toalety, umywalki oraz prysznica lub wanny. To podstawa, na którą musimy zawsze wygospodarować miejsce. Dodatkowo jeżeli nie mamy pomieszczenia gospodarczego czeka nas umieszczenie tu jeszcze pralki.

WANNA – RELAKS PO CAŁYM DNIU – jak SPA lub basen

Któż z nas nie lubi po ciężkim dniu zanurzyć się w wannie z gorącą wodą i oddać chwili relaksu. Ciepła kąpiel z pianą, delikatny aromatyczny zapach świec, relaksująca muzyka lub dobra książka potrafią zdziałać cuda. Dlatego odpowiednia wanna to podstawa. Na szczęście mamy w czym wybierać i przebierać. Na rynku są tysiące ofert różnych modeli. Są większe, mniejsze, okrągłe, kwadratowe, narożne, wolno stojące, do zabudowy oraz wiele innych.
Rozwiązaniem dla ceniących sobie relaks na najwyższym poziomie są jacuzzi. Jest to określenie wanien, które posiadają funkcję hydromasażu ( masażu wodnego). Mogą to być wanny całkiem proste, w których wyposażeniu znajduje się dysza na strumień wody lub bardziej zaawansowane ( rozbudowane), w których sterujemy wszystkim za pomocą elektryki. Jacuzzi to niezbędne wyposażenie Spa lub basenów. Korzysta z nich wiele osób, bo nie tylko potrafią zrelaksować, ale poprzez masaż wodny rozluźniają się nasze mięśnie co powoduje spadek napięcia mięśniowego i nasze ogólne lepsze samopoczucie.

 

To jaki rodzaj wanny wybierzemy to już zależy tylko od nas, od naszych upodobań oraz od budżetu jaki możemy na ten cel przeznaczyć. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zakup na chwilę tylko na wiele długich lat. Dlatego urządźmy naszą łazienkę tak, abyśmy podczas kąpieli po całym ciężkim dniu poczuli się jak w luksusowym SPA. Zadbajmy także o dodatki, bo jak wiadomo to one potrafią wydobyć z wnętrza niepowtarzalny charakter.

 

Author: prokat.pl