Czy poszukiwanie pracy jest takie trudne?

Dla wielu z nas pytanie, “jak szukać pracy?”, jest jedną z najważniejszych kwestii w naszym życiu. Nie jest to dla nikogo łatwe zadanie, ponieważ szukanie pracy często oznacza opuszczenie domu i bezpośrednie kontakty z potencjalnymi pracodawcami. Wielu z nas boi się, że odniesie porażkę – że nie uda nam się dobrze wypaść w rozmowie kwalifikacyjnej lub sabotować się złym pierwszym wrażeniem. Często chcemy znaleźć sposób, aby jakoś „oszukać”, dostać dobrą pracę bez wysiłku i przygotowania. Ale to niemożliwe – nie możesz oszukać przeznaczenia, bo możesz dostać tylko to, na co zasługujesz. To w czym jesteś dobry i dobrze się czujesz. Nie możesz ogłosić się specjalistą od marketingu, jeśli nie masz wiedzy marketingowej i nawet jeśli będziesz miał najlepszą ofertę na świecie, nie zostaniesz z niczym bo rynek pracy i możliwości jest ogromny. Jeżeli nie czujesz się na siłach by myśleć w czym się odnajdziesz i możesz dobrze sprawować, możesz wykonać test predyspozycji który pomoże Ci obrać cel.

Stron gdzie poszukują rąk do pracy jest multum, każdy znajdzie coś dla siebie, lecz są ludzie co śmiało twierdzą, że nie ma w tym kraju pracy dla ich kwalifikacji.
Ludzie którzy dopiero co ukończyły studia i myślą o swojej przyszłości, mają trudniej – Ponieważ podejmują się pracy pierwszy raz w życiu. Głównym plusem jest to, że uczyli się kilka lat w danym kierunku i mogą zacząć chociażby od stażu w danej firmie z wyższymi kwalifikacjami.
Szukanie pracy nie oznacza siedzenia całymi dniami przed komputerem i rozsyłania CV na lewo i prawo.
Wejdź w ogłoszenie, przeczytaj uważnie, skontaktuj się z pracodawcą, wypytaj o szczegóły.
Może to być czasochłonne, ale nikt nie powiedział by znaleźć idealną pracę się nie zmęczymy – nawet psychicznie.

Jakie są główne kroki do znalezienia pracy?

  1. Wyznacz sam sobie cel!
  2. Zdefiniuj grupę docelową!
  3. Stwórz unikalne CV – takie które zobaczy pracodawca i będzie wiedział, że nie trzyma kolejnego takiego samego papierku.
  4. Poświęć trochę czasu na zbadanie kultury firmy i opisu stanowiska – nie trać zainteresowania przy pierwszej przeszkodzie!

Najważniejsze jest to, aby pamiętać, że szukanie pracy to proces, a nie chwila, dlatego nie spiesz się i przygotuj ze wszystkimi drobnymi szczegółami, aby zaprezentować się w jak najlepszym świetle. W ten sposób będziesz mógł osiągnąć swój cel.

Author: prokat.pl