Precyzyjne obliczenia gwarancją sukcesu

Często rozważając podjęcie jakiejś inwestycji, wzięcie kredytu czy planując oszczędności mamy za małą wiedzę, aby oszacować opłacalność podejmowanych przez nas działań. W rezultacie korzystamy z pierwszych lepszych rozwiązań biorąc tak naprawdę kota w worku lub szacujemy je na oko sporo przy tym tracąc. Niektórzy z nas zasięgają porad specjalistów. Niestety, ale w takim wypadku nigdy nie mamy pewności czy osoba ta faktycznie przedstawia nam najlepszą możliwą opcje czy poleca nam rozwiązanie, z którego sprzedaży otrzyma prowizję. Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne i dokładne sprawdzenie planowanego przedsięwzięcia. Możemy tego dokonać poprzez korzystanie z kalkulatora finansowego.

Kredyt – Dlaczego potrzebuję korzystać z kalkulatora finansowego?

Kalkulatory finansowe z powodzeniem stosowane są przez wielu profesjonalistów w branży finansowej. Nie jest to jednak przyrząd, który przydaje się tylko im. Każda osoba, której celem jest dogłębne zrozumienie niektórych zagadnień finansowych tak, aby móc precyzyjnie oceniać wszystkie możliwości pozyskiwania oszczędności powinna zainteresować się tym urządzeniem. Z jego pomocą jesteśmy w stanie weryfikować opłacalność inwestycji i uniezależnić się od opinii innych osób. Korzystanie z niego jest szybkie i daje realny obraz sytuacji. Możemy za ich pomocą np. obliczyć wartość raty, całkowitą wartość zobowiązania albo określić zdolność kredytową. Kalkulatory finansowe pozwalają wykonywać nawet do kilkuset operacji. Przydają się zarówno do wykonywania podstawowych, jak i zaawansowanych obliczeń. Występują one zarówno w postaci oprogramowań dostępnych na komputery czy laptopy, jak i stacjonarnie. Istnieją zarówno płatne, jak i bezpłatne wersje.

Jak należy korzystać z kalkulatora finansowego

Aby sprawnie wykonywać działania z pomocą kalkulatora finansowego powinniśmy spędzić trochę czasu nad zapoznaniem się z jego funkcjami. Funkcje w kalkulatorze podzielone są trzema kolorami – białymi, pomarańczowymi i fioletowymi. Przyciski oznaczone na biało nie wymagają wciskania żadnego dodatkowego klawisza, a pomarańczowe i fioletowe wymagają uprzedniego naciśnięcia przycisku shift w odpowiadającym im kolorze. Aby skorzystać z danej funkcji najpierw wpisujemy wartość, a następnie naciskamy odpowiedni przycisk parametru. Przydatne klawisze, których działanie warto znać to:

C – Zeruje ekran, ale wprowadzone wcześniej wartości parametrów są przechowywane w jego pamięci.
C ALL – Zeruje wszystkie wprowadzone do tej pory parametry.
RCL – Pozwala przypomnieć wartość danego parametru. Po jego naciśnięciu i wskazaniu parametru wyświetla nam się liczba, którą wcześniej do niego dopisaliśmy.
AMORT – Funkcja ta wyświetla harmonogram rat

 

Author: prokat.pl