Życie w czasach pandemii

W czasach pandemii koronawirusa wiele osób martwi się o swoje życie. Jest to szczególnie trudny czas, kiedy śmierć na całym świecie poniosło tysiące osób.Jak więc wygląd świat w dobie pandemii?

Kwarantanna, ograniczenia i zakazy. To z tym najbardziej kojarzy nam się ten wirus. W krajach na całym świecie, z powodu choroby zachorowały setki tysięcy osób. Niestety, śmierć poniosło również wiele tysięcy. To właśnie dla naszego bezpieczeństwa i zdrowia powstają wszelkie obostrzenia, a zakazy są tak skrupulatnie przestrzegane. Rząd ma nadzieję, że dzięki tym wszystkim zasadom wielu Polaków uniknie zachorowania. Warto także dodać, że w tym trudnym czasie wiele firm jest zamykanych, a wszystko po to, by ograniczać możliwość zakażenia. Są jednak takie firmy czy organizacje, które w tych czasach muszą pracować, a także których obecnie przychody znacząco wzrastają. Do takich zaliczyć możemy apteki, placówki służby zdrowia, stacje paliw czy nawet zakład pogrzebowy.

Choć moze to być przerażające, rzeczywiście w obecnych czasach zakład pogrzebowy ma ogromnie dużo pracy. Choć na dzień dzisiejszy w Polsce stosunkowo niewiele osób zmarło z powodu tej choroby, to za granicą statystyki są przerażające. W przypadku np. Włoch, nie jeden zakład pogrzebowy nie był w stanie nadążyć za koniecznością odbierania, spalania i chowania zwłok ludzi, którzy odeszli w związku z ą potworną chorobą. Choć jedną z niewielu szans na to, by uchronić się przed zakażeniem jest unikanie zgromadzeń, niewychodzenie z domu i zadbanie o higienę, to jednak wiele osób ie potrafi dostosować się do tych zasad. W wyniku tego śmierć może ponieść jeszcze wiele osób na cały świecie, zwłaszcza w przypadku, gdy nie zaczniemy rygorystycznie przestrzegać zasad, jakie są nam narzucane. Jeśli wprowadzono zakaz spotykania się, a wszyscy nawołują do tego, by pozostać w domu, powinniśmy zadbać o siebie i swoich bliskich, rzeczywiście przestrzegając tych zasad. W przeciwnym wypadku, scenariusz z Włoch może powtórzyć się również u nas. Lepiej, byśmy uczyli się na cudzych błędach i podejmowali rozsądne decyzje, by przysłowiowy “mądry Polak po szkodzie” nie spełnił się w tym wypadku. Nie powinniśmy dopuszczać do tego, by śmierć zebrała jeszcze większe żniwo, zarówno w naszym kraju, jak i po za nim. Wszyscy powinniśmy zadbać o siebie i swoich bliskich, nie pozwalając na to, by wirus siał jeszcze większe spustoszenia. Wyciągajmy wnioski z tego, co wydarzyło się na całym świecie i unikajmy zakażenia.

Author: prokat.pl